Hakkımızda

Ben Suzan Mutlu – kendini keşfetmeyi seven bir kadın, aynı zamanda diğer kadınları da kendi keşif yolculuklarında destekleyen bir yaşam koçuyum. Kendime seçtiğim misyon benim kendi hayatımı değiştirdiğim gibi diğer kadınların da kendi hayatlarını iyiye doğru değiştirmeleri için onları motive etmek.

Kendi hayatımda sayısız başarısız ilişkiden geçtim, hem karşı cins hem de yakınlarım ve arkadaşlarımla. Uzun yıllar ebeveyinlerimle çatışma halindeydim, iş hayatımda defalarca iş yeri değiştirdim, başarısız bir iş kurma deneyimi yaşadım. Hayatımın çoğunu sadece temel ihtiyaçlarımı giderebilme seviyesinde yaşadım. Kalbimin kapalı ve korkularla dolu olduğunun, hayatımın tamamını kurban pozisyonunda yaşadığımın farkında bile değildim. Daha sonra 35 yaşlarımda iken farklı hayatlar olduğunu fark etmeye başladım. Etrafta güzel ve güçlü ilişki kuran insanlar, hayallerine ulaşan insanlar, hayatlarını genel olarak mutluluk ve memnuniyet halinde yaşayan insanlar olduğunu fark etmeye başladım. Bu aşamada kişisel gelişim eğitimleri hayatıma girmeye başladı. Önce iş hayatım olumlu yönde değişmeye başladı, başarılı bir e-ticaret firması kurdum. Buradan gelen motivasyonla ilişkilerimi de değiştirebileceğimi hissettim. Ailemle, arkadaşlarımla ilişkilerim olgun ve dengeli ilişkilere dönüştü. Partnerimle o zamanlar başlayan beraberliğim de tatmin edici bir ilişki olarak sürüyor.

Hayatımdaki bu olumlu değişiklikler sonrasında içimde kişisel gelişimle ilgili çalışmalar yapmak ve öğrendiklerimi başkalarına da aktarmak için durdurulamaz bir istek oluştu. Yaşam koçluğu, NLP, quantum psikoloji, aile dizimi eğitimleri aldım. Dünyanın sağlıklı dişil enerjiye ne kadar ihtiyacı olduğunu fark ettim ve Mutlu Kadınlar Akademisini kurdum. Burada kadınlara yönelik grup çalışmaları yapıyorum, kendi kişisel deneyimimi ve öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Tabi ki kendi yolculuğum devam ediyor, hayatımda çok güzel olan şeylerle birlikte ikilemler ve aşmam gereken engeller ortaya çıkıyor. Ancak bugün bunların her birinin bir hediye olduğunun ve beni zenginleştirdiğinin farkındayım.

Ben yapabiliyorsam, sen de yapabilirsin!

 

Eğitimler:

İstanbul Teknik Üniversitesi – Yüksek Kimyager

Livcon Akademi – Temel koçluk, NLP, Psikolojinin temelleri

Natalia Kobilkina ve Larisa Renar – Dişil enerji, Kadın ve Erkek psikolojileri eğitimleri

Orianne Corman – Sistemik dizimler ve ilişki koçluğu

Anna Nurjan – Aile dizimi, Sistemik dizimler

Üsküdar Üniversitesi – Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans (devam ediyor)

 

BİREYSEL DANIŞMANLIK


Kadınlar için bireysel online bireysel koçluk.
KİMLERE NASIL FAYDALI OLABİLİRİM

 • Sürekli olarak aynı sorunların karşınıza çıktığını fark edip bunun sonuçları ile savaşmak yerine kaynak nedenini bulup çözmek istiyorsanız
 • Mutlu yaşamanıza engel olan korkularınız varsa
 • Bazı kişilerle iletişiminizde gerginlik veya suçluluk hissini sıkça hissediyorsanız
 • Kendinizi aşk üçgeni içinde bulduysanız veya sorunlu ilişkiniz varsa
 • Kendinizden emin değilseniz ve kendi gücünüze daha fazla inancınız olmasını istiyorsanız
 • Stresli bir durumun, krizin ortasına düşmüşseniz veya kararsızlık yaşıyorsanız ve çıkış yolu göremiyorsanız
 • Depresyonda iseniz, olumlu düşüncelerinizi ve keyifli modunuzu nasıl geri getireceğinizi bilmiyorsanız
BİREYSEL KOÇLUK – NEDEN VE NE AMAÇLAR?
Bireysel koçluk kişilere hayatlarını maksimumda olumlu sonuçlar alacak şekilde yapılandırabilmeleri için yardımcı olmaktadır. Kişilere dengeli, uyumlu bir duruma ulaşma fırsatı vermektedir ve bu dengeli duruma ulaştıktan sonra kendine akılcı hedefler koyabilmesini, doğru kararlar alabilmesi ve kendi mutlu geleceğini planlama fırsatı vermektedir.
Koç’un görevi kişiyi NLP ve aile terapisinden inovatif teknikler kullanarak kendi benzersiz yolunu çizmesine yardımcı olmaktır. Burada belirtmek gerekir ki kendi gelişimindeki en etkili uzman kişinin kendisidir. Bir tek kişinin kendisi tam olarak kim olduğunu ve neye ihtiyacı olduğunu bilir.
Bu nedenle koç, kişinin hayatındaki pozitif niyetler için gerekli koşulları sağlamaktadır ancak ilgili değişiklikleri kişinin kendisi yapmaktadır. Bu durum spor müsabakalarında, antrenörün yandan bakarak sporcunun oyunundaki hataları görmesi ve hızlı ve etkili biçimde müdahale etmesine benzer bir durumdur.
Kişinin kendisinin değerlendirebileceği koçluk seanslarının sonuçları sıklıkla kendini anlama, öz güven artışı, özel hayat ve profesyonel hayat arasında denge kurma, hedefler ve değerlerin doğru oluşturulması ve stres seviyesinin düşürülmesi şeklinde görülmektedir.
Bir koçluk seansı bir saatlik bir süreçtir. Her seanstan sonra kişiye ödev verilmektedir. Olumlu sonuçlara ulaşılabilmesi için kişilerin ödevleri yapması zorunludur.
GARANTİ ETTİKLERİM
 • Gizlilik: Görüşmede edinilen bilgi her zaman o görüşme içinde kalmaktadır ve 3. kişilere aktarılmamaktadır.
 • Anlayış ve empati: Görüşme sırasında bir gönül başka bir gönül ile iletişimdedir.
 • En modern ve çalışan psikolojik teknikler uygulanmaktadır. Her sene kalifikasyonlarımı yükseltmek için 2-3 farklı eğitim almaktayım.
 • Kararlar ve ödevler: Bütün seanslarda sorumluluk paylaşılmıştır. Benim işim size bir reçete vermektir sizin göreviniz de bunu uygulamaktır.
 • Tedavi, kendini ve diğerlerini aşk ile kabullenme yolu ile olmaktadır. Benim çalışma şeklim bu, başvurmadan önce bunun size ne kadar uygun olduğunu düşünün.
 • Ben sizin mutlu olmak isteyen tarafınızın aydınlığa çıkması ve güçlenmesi için yardımcı oluyorum.
 • Başkalarını maniple etmeyi size öğretmeyeceğim, karşınızda dürüst bir ayna görüntünüz olacak, bunun için ne kadar hazırlıklı olduğunuzu düşünün.
SİZDEN BEKLEDİKLERİM
 • Tam olarak kararlaştırılmış saatte gelmenizi. Planlarınızda bir değişiklik olması durumunda en geç 48 saat öncesinde bilgilendirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde ikinci seansta gelmemiş olduğunuz seansın da ücreti alınmaktadır.
 • Verilen ödevleri yapmanız. Üç defadan fazla verilen ödevlerin yapılmaması durumunda sizinle çalışmayı sonlandırmak veya size başka terapist önerme hakkım var. Benim için bunun anlamı sizin hayatınızda herhangi bir şeyi değiştirme isteğinizin olmadığıdır ve hem kendi zamanınızı ve paranızı kaybettiğiniz gibi benim zamanımı harcıyorsunuz.
 • Kendi üzerinizde çalışmaya hazır ve istekli olmanız.
Ben her insanın mutlu, sevilen ve arzu edilen biri olmak istediğine inanıyorum. Her birimiz için 0 kendini gerçekleştirmiş olmak önemlidir. Koçluk teknikleri hızlı ve etkili şekilde hayatı tam anlamı ile şimdi ve şu anda yaşamanıza yardımcı olmaktadır.